TÜYAP SEKTÖRÜN LİDER FİRMALARINI “SANTEK 2016 FUARI’NDA” BİR ARAYA GETİRİYOR…

SANTEK 2016 - 3. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı TÜYAP tarafından düzenlenecek
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından 26 - 29 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenecek SANTEK 2016 - 3. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı, Kocaeli Sanayi Odası (KSO), Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) iş birliği ile Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın değerli destekleri ve tüm Doğu Marmara Sanayi ve Ticaret Odası Başkanları katılımı ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi'nde sanayi ve teknoloji sektörünün buluşma noktası olmaya hazırlanıyor.
Fuarın kapsamı; Üretim Makineleri ve İmalat Endüstrisi, Enerji, Elektrik, Elektronik, Otomasyon, Otomotiv ve Yan Sanayi, Liman, Tersane ve Gemi Sanayi, Demir Çelik ve Demir Dışı Metaller, Yapı Malzemeleri ve Teknolojileri, İş ve İnşaat Makineleri
Fuara yurtdışından da ziyaretçi çalışmaları yoğun bir şekilde planlanmaktadır. Tüyap Yurtdışı Ofisleri ( İran, Gürcistan, Bulgaristan, Makedonya, Mısır ve Rusya ) aracılığıyla sektörün profesyonelleri fuarı ziyaret edecek ve bu bağlamda fuara büyük katkı sağlayacaktır. Ayrıca, dünyadaki muadil fuarlarda tanıtım çalışmaları yapılacak ve pazarlama çalışmaları yoğun bir şekilde planlanacaktır.
Fuarımız esnasında, yurtiçi ve özellikle de yurtdışından gelecek profesyonel heyetler ile katılımcılarımız arasında bire bir görüşmeler organize edilecek olup, Sanayi Odamız ve Abigem öncülüğünde, “Match4Industry” bire bir eşleştirme etkinliği fuar kapsamında yapılacaktır.
Fuarda, B Salonu güney kısmında talaşlı imalat konusunda ülkemizde önemli imalatçı ve distribütör olan firmalar, kendilerine tahsis edeceğimiz sempozyum alanında makinaları ile ilgili detaylı teknik bilgileri, davet ettikleri müşterilerine anlatacakları sempozyumlar ve sonrasında stand alanlarında uygulamalar düzenleyeceklerdir.
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na tahsis edilecek standa “Yerlileştirme Sergisi” açılacak olup ithal edilen bazı ürünlerin yerli firmalardan teminine ilişkin görüşmeler yapılacaktır. Yine yerli tedarikçi bulma yönünde çalışmaları kapsamında Türk Hava Yolları Teknik, Aselsan ve Roketsan fuarda yer alacaktır.
Santek Fuarı’nda ilk defa uygulanacak olan makine ve malzeme tedariği konusunda  CERN Projesi gerçekleştirilecektir. TOBB liderliğinde düzenlenecek olan projede, Türkiye’nin CERN ortak üyeliğinin başlaması ile Türkiye’de üretim yapan sanayi firmaları CERN’de yapılan alım ve ihalelere katılım hakkı elde etti. Ortalama 600 milyon avroluk mal ve hizmet alımlarının gerçekleştiği CERN’ün Türk firmaları için yeni bir pazar oluşturması yanında yüksek teknolojili üretim ve ARGE faaliyetlerine de bir ivme kazandırması bekleniyor.
Önceki senelerde de yapılmış olan ve bu yıl da Santek Fuarı’nda eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek Match for Industry – Ticari İş Görüşmeleri organize edilecek. Avrupa İşletmeler Ağı Üyesi Doğu Marmara ABIGEM ve Kocaeli Sanayi Odası işbirliğiyle gerçekleştirilmektedir. 50’yi aşkın ülkeden firmalar Türkiye Pazarı’ndan stratejik ortakları bulmak ve Türk firmaları ile ticari ve teknolojik işbirliği yapma amacıyla Kocaeli’ye gelmektedir.
Türk İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON)  ve TÜYAP işbirliğinde fuarla eş zamanlı İnşaat Müteahhitliği Zirvesi gerçekleştirilecektir.
26 – 28 Mayıs 2016 tarihleri arasında 10:00-19:00 saatlerinde,  29 Mayıs 2016 günü ise saat 18:00’e kadar ziyarete açık olacak Fuar ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek için www.santekfuari.com adresini ziyaret edebilir veya bizlerle temas kurabilirsiniz.
TÜYAP Proje Pazarlama Yöneticisi Burak Gürses TEL: 0212 867 1296
TÜYAP Proje Pazarlama Uzmanı Ece Çağlar – Seçil OYAN TEL: 0212 867 1225 - 1223
burakgurses@tuyap.com.trececaglar@tuyap.com.tr - seciloyan@tuyap.com.tr
 
 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN